Про Положення про фонд районної ради на виконання депутатських повноважень

УКРАЇНА
Косівська районна рада
шосте демократичне скликання
третя сесія

РІШЕННЯ

Від 12 січня  2011  року                                                                  № 31-3/2011
м.Косів

Про Положення про фонд районної ради на виконання депутатських повноважень

Відповідно до статті 43 та пункту 11 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і пунктів 2, 3, 6 статті 30 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» района рада

вирішила:

1.Затвердити Положення про фонд районної ради на виконання депутатських поноважень (додається).

2. Рекомендувати постійній депутатській комісії районної ради з питань бюджету та фінансів (В.Строїч), фінансовому управлінню райдержадміністрації (О.Мицкан) щорічно передбачати при формуванні проекту районного бюджету кошти на виконання депутатських повноважень.

3. Контроль за дотриманням вимог, зазначених  у Положенні, покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету та фінансів та головного бухгалтера виконавчого апарату районної ради.

Голова районної ради                                                        Андрій Клуб

ПОЛОЖЕННЯ
про фонд районної ради на виконання депутатських повноважень

І. Загальні Положення

1.1.    Фонд районної ради на виконання депутатських повноважень (далі – Фонд) утворюється відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і пунктів 2, 3, 6 статті 30 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».
1.2.    Загальна сума Фонду на кожний рік затверджується районною радою при прийнятті районного бюджету. Дві третини Фонду розподіляються депутатами, інша частина – головою районної ради. Кошти Фонду виділяються лише у встановлених межах за цільовим призначенням на фінансування заходів, передбачених цим Положенням.
1.3.    Для виділення коштів з Фонду депутат районної ради звертається до голови районної ради з клопотанням, до якого додаються обгрунтування в потребі на виділення коштів (заяви громадян, керівників органів місцевого самоврядування, організацій, підприємств та установ, акти обстежень, кошториси та інші підтверджуючі документи). У разі відсутності обгрунтованих документів клопотання повертається депутату на доопрацювання.
Кошти для надання одноразової матеріальної допомоги громадянам не оподатковуються. Сума коштів з Фонду для кожного депутата є однаковою.
1.4.    Фінансування витрат проводиться відповідно до розпоряджень голови районної ради, підготовлених головним бухгалтером районної ради спільно із загальним відділом виконавчого апарату районної ради, у межах призначень, затверджених рішеням районної ради про районний бюджет на відповідний рік.
1.5.    У випадку  виділення коштів з Фонду головний бухгалтер районної ради проводить виплати допомог шляхом перерахування коштів на вкладні рахунки громадян, рахунки районних і міських рад, органів соціального захисту населення, видачі готівки з каси. Оплата видатків також може здійснюватися головним бухгалтером районної ради за поданням відповідних документів (рахунків, накладних, актів виконаних робіт тощо) відповідно до чинного законодавства.

ІІ. Використання коштів Фонду

2.1. Кошти Фонду районної ради на виконання депутатських повноважень використовуються для витрат, пов’язаних з:
•    поширенням позитивного досвіду роботи органів місцевого самоврядування та підтримкою територіальних громад сіл, селищ, міст, які досягли успіхів у сферах економічного, соціального та культурного розвитку територій;
•    відзначенням кращих трудових колективів (проведення конкурсів з метою здобуття звання кращих територіальних громад, органів місцевого самоврядування, колективів, організацій, установ у сферах економічного, соціального та культурного розвитку регіону);
•    поширення інформації про діяльність районної ради та органів місцевого самоврядування району (видання довідково-інформаційної літератури, буклетів тощо), впровадження у практику діяльності органів місцевого самоврядування відповідних програм та зарубіжного досвіду із залученням до співпраці відомих державних діячів, науковців;
•    здійснення заходів  соціально-економічного характеру, в тому числі: закупівля комп’ютерної та оргтехніки, придбання матеріалів з метою проведення ремонтних робіт для установ й організацій бюджетної сфери; надання допомоги на будівництво храмів та пам’ятників; придбання медикаментів та медичної апаратури для закладів охорони здоров’я; закупівля підручників для закладів освіти, канцелярського приладдя і т. ін. для бюджетних установ; підтримка засобів масової інформації, музеїв, бібліотек;
•    проведення виплат при врученні Подяки голови районної ради;
•    надання допомоги незахищеним верствам населення та на лікування (багатодітні сім’ї, одинокі перестарілі громадяни, інваліди, учасники визвольних змагань, малозабезпечені сім’ї тощо).

Подяка голови ради є відзнакою і заохоченням працівників різних галузей народного господарства, підприємств, установ, організацій району, які своєю працею зробили вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток регіону, виявили високий професіоналізм. Подякою відзначаються депутати місцевих рад, працівники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян, творчих спілок, громадських та молодіжних організацій району тощо. Рішення про відзначення Подякою приймається головою районної ради (у разі відсутності голови – заступником голови ради) і оформляється розпорядженням голови районної ради.

ІІІ. Контроль за використанням коштів Фонду

3.1. Контроль за цільовим використанням коштів Фонду здійснюють постійна комісія районної ради з питань бюджету та фінансів та головний бухгалтер районної ради, при цьому органи місцевого самоврядування, соціального захисту населення, інші установи, підприємства та організації, яким перераховано кошти, подають головному бухгалтеру районної  ради звіт про використання перерахованих з Фонду коштів відповідно до чинного законодавства.
3.2. Звіти про використання коштів Фонду затверджуються районною радою при затвердженні звітів районної державної адміністрації про виконання районного бюджету за відповідний рік.

Керуючий справами районної ради                         Роксолана Барчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *