Депутати підтримали ініціативу Івано-Франківської міської ради щодо необхідності законодавчого впорядкування продажу слабоалкогольних та алкогольних виробів

Президентові України
В. Януковичу
Голові Верховної Ради України
В. Литвину
Кабінету Міністрів України
Івано-Франківській обласній раді,
районним та міським радам
Івано-Франківської області

ЗВЕРНЕННЯ
З приводу необхідності законодавчого впорядкування продажу
слабоалкогольних та алкогольних виробів

Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, висловлюємо свою стурбованість неврегульованістю на державному рівні питань, пов’язаних з продажем пива, слабоалкогольних та алкогольних напоїв.

Вважаємо, що до цього часу центральна влада не здійснила необхідних законодавчих обмежень в цій галузі  та не приділяє достатньої уваги пропаганді здорового способу життя. Через це Україна вже довгий час знаходиться серед «перших» держав по рівню розвитку алкоголізму, зокрема серед дітей та підлітків. Щоденно спостерігаємо тенденцію до поглиблення цієї проблеми  і на вулицях нашого міста.

Депутати місцевих рад намагаються вчинити заходи для запобігання поширенню таких проявів. Проте їхні дії щодо обмеження продажу слабоалкогольних  та алкогольних напоїв у нічний час  та поблизу навчальних закладів не мають достатніх юридичних підстав  і тому, на жаль, легко оскаржуються  суб’єктами підприємницької діяльності.

В ці дні у комітетах Верховної Ради України розглядаються законопроект  «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання  виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», який покликаний заборонити їх продаж  у малих архітектурних формах. Розуміємо, що цей проект  Закону не вирішує проблему загалом, проте все-таки зменшить число місце в яких продаватимуть алкогольні напої . Висловлюємо свою цілковиту підтримку цьому законопроекту, вважаючи його першим кроком на шлях до вирішення проблем. В той же час просимо доповнити проект Закону часовими обмеженнями продажу алкогольних напоїв та місць розташування закладів харчування, в яких алкогольні та слабоалкогольні напої  продаються «на розлив».

Вважаємо, що єдиною альтернативою  цим пропозиціям може стати законодавче врегулювання можливості  застосування таких обмежень органами місцевого самоврядування, шляхом внесення відповідних змін у Закон України  «Про місцеве самоврядування» в Україні».

Звертаємось до Івано-Франківської обласної ради, а також до районних і міських рад  області з пропозицією підтримати необхідність ухвалення вищезазначеного законопроекту та подальшого вирішення питань, які стосуються обмежень продажу алкогольної продукції.

Підтримано рішенням ІV-ї сесії
Косівської районної ради
VІ демократичного скликання
08.04.2011 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.