Косівська районна рада підтримала звернення Верховинської районної ради щодо внесення змін та доповнень до Постанови НКРЕ з приводу незмінності тарифів на електроенергію для населення, яке проживає в негазифікованих населених пунктах

Президенту України

Кабінету Міністрів України

Міністерству палива та енергетики України

Національній комісії регулювання електроенергетики України

ЗВЕРНЕННЯ
з приводу внесення змін та доповнень до Постанови НКРЕ

від 10 березня 1999 року №309 «Про тарифи на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам»Депутати Косівської районної ради глибоко стурбовані інформацією про введення в дію Постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 13.01.2011 року № 8 «Про зміну тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, та затвердження Змін до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам».

Пунктом 1,4 даної Постанови встановлено пільгову оплату населенню, що проживає в багатоквартирних будинках населених пунктів ( міст, сіл, селищ), не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання незалежно від обсягів споживання електроенергії.

На нашу думку встановлений пільговий тариф лише для жителів багатоквартирних будинків, що проживають в не газифікованих природним газом населених пунктах не є справедливим до населення, яке проживає в індивідуальних житлових будинках цих населених пунктів (міст, сіл, селищ), адже умови їхнього проживання та використання електроенергії є однаково життєво-необхідними, а в окремих випадках при веденні особистого господарства та створенні відповідних житлово-побутових умов ще більш затратними. При цьому, протягом останніх років органами місцевого самоврядування та виконавчої влади району здійснювались заходи щодо сприяння переведення об’єктів соціальної сфери та населення на екологічно чисті джерела енергозабезпечення. Зокрема :

  • опалення приміщень;
  • приготування їжі та інших побутових потреб.

Постанова НКРЄ від 13.01.2011 року створила передумови згідно яких понад 70 відсотків жителів району буде оплачувати по підвищеному тарифу за використану електроенергію, адже саме така кількість абонентів на даний час споживає щомісячно більше 150 кВт електроенергії. При цьому, лише 5-7 відсотків споживачів проживають в багатоквартирних будинках.

Такий підхід до встановлення тарифів викликає соціальне незадоволення населення, яке цією Постановою поділене на різні соціальні групи.

Виходячи з вищенаведеного просимо Вас залишити тариф, який діяв до прийняття даної Постанови для населення, що проживає в індивідуальних житлових будинках в населених пунктах ( міст, сіл, селищ), не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання, незалежно від обсягів споживання електроенергії в розмірі 22,5 копійок за 1 кВт год. із врахуванням ПДВ.

Для цього просимо пункт 1.2 постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 10.03.1999року № 309 « Про тарифи на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам», викласти в такій редакції:

пункт 1.2. – відпуск електроенергії населенню, яке проживає в сільській місцевості, проводиться за тарифом:

  • 18,75 коп. за 1 кВт год (без ПДВ) – за обсяг, спожитий до 150 кВт год електроенергії на місяць (включно);
  • 24,4 коп. за 1 кВт год (без ПДВ) – за обсяг, спожитий понад 150 кВт год електроенергії на місяць;
  • відпуск електричної енергії для населення, що проживає в індивідуальних житлових будинках в населених пунктах ( міст, сіл, селищ), не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання, багатодітним сім’ям, прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, які проживають в сільській місцевості, проводиться за тарифом 18,75 коп. (без ПДВ) – за 1 кВт год, 22,5 (з ПДВ) – за 1 кВт год незалежно від обсягів її споживання.

Прийнято 08.04.2011 року
на ІV-й сесії
Косівської районної ради
VІ демократичного скликання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *