Депутати районної ради виступили за внесення змін до Податкового кодексу України

Президенту України
Януковичу В.Ф.
Голові Верховної Ради України
Литвину В.М.
Прем’єр-Міністру України
Азарову М.Я.

ЗВЕРНЕННЯ

З 1 квітня 2011 року вступила в дію норма Податкового Кодексу України, згідно якої  до складу валових витрат не включаються витрати, понесені у зв’язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи – підприємця, що сплачує єдиний податок (крім витрат, понесених у зв’язку із придбанням робіт, послуг у фізичної особи – платника єдиного податку, яка здійснює діяльність у сфері інформатизації). Зазначені витрати, згідно чинного законодавства, віднесені до прибутку, підприємці зобов’язані платити з них податки. За таких обставин підприємствам невигідно працювати із платниками єдиного податку і вони відмовляються від їхніх послуг.

Таким чином, Податковий кодекс закладає нормативне підґрунтя для  фактичної ізоляції підприємця, що сплачує єдиний податок, від співробітництва з суб’єктами господарювання, які працюють за іншою системою оподаткування. Для переважної більшості суб’єктів малого бізнесу така норма є руйнівною для подальшого розвитку.  Наслідком дії пункту 139.1.12. статті 139 Податкового Кодексу України стане  припинення підприємницької діяльності особами, що працюють за спрощеною системою оподаткування, а це в свою чергу спричинить скорочення надходжень до бюджету та підвищення рівня безробіття.

Враховуючи те, що збереження  малого та середнього бізнесу є важливим чинником подальшого соціально-економічного розвитку нашого регіону,  просимо внести зміни до Податкового Кодексу України, виключивши  з нього п.139.1.12 статті 139.

Прийнято 08 квітня 2011 року
на ІV сесії Косівської районної ради
шостого демократичного скликання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.