Рішення про герб і прапор Косівського району

УКРАЇНА
Косівська районна рада
шосте демократичне скликання
сесія

РІШЕННЯ

від 08 квітня 2011 року                                            № 93-4/2011

Про герб і прапор Косівського району

Відповідно до пункту 14 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозиції, рекомендації та висновки постійної комісії районної ради з питань культури і духовності, президії районної ради, фахівців та представників громадських організацій району, беручи до уваги рішення районної ради від 05.09.2002 року №56-3/2002, районна рада

вирішила:

1. Внести зміни у зміст та опис герба і прапора Косівського району (згідно додатку 1).

2. Викласти Положення про зміст, опис і порядок застосування символів Косівського району в новій редакції (згідно додатку 2)

3.Вважати таким, що втратили чинність пункти 1, 2 рішення районної ради від 05.09.2002 року №56-3\2002.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Дмитра Бойчука.

Голова районної ради                                           Андрій Клуб

Додаток
до рішення районної ради
від 08.04.2011 №93-4/2011

ПОЛОЖЕННЯ
про зміст, опис і порядок застосування символів Косівського району
зміст символів Косівського району

Герб і прапор є офіційним символом Косівського району.

Гербовий щит розділений на три поля (зелене, біле, (срібне), червоне). Ці три кольори є кольорами Гуцульщини. Трьома барвами стародавнього українського назовництва він представляє єдність гуцульського племені Зеленої Буковини, Срібної Землі й Червоної Русі. Він відтворює краєвид і бувальщину Гуцульщини: зелену верховину, срібні гуцульські ріки (галицький Прут, буковинський Черемош і закарпатську Тису).

На верхньому лівому полі зображена стилізована смерека на фоні зелених гір і синього неба (синій колір в гербівництві є символом миру). Ця частина герба пояснює географічне місце розташування Косівщини.

На верхньому правому полі на фоні гір зображені топірець та келих на фоні гір і силього неба. Біла (срібна) барва може символізувати сіль, з нею також пов’язана історія краю. В нижньому червоному полі герба розташовано елемент, який використовували в ткацтві, символ народних ремесел, що розвиваються на території Косівщини.

Цей герб відображає історію Косівщини.

Форма щита традиційна для гербів.

Опис прапора Косівського району

Прямокутне полотнище розділене на три рівних частини (синього, жовтого і зеленого кольору). Співвідношення висоти до довжини 1:2. Порядок розташування горизонтальних смуг – згори до низу синього, жовтого, зеленого кольорів. У лівому верхньому куті полотнища розміщено герб району. Присутність на прапорі Косівського району синього та жовтого кольорів символізують належність Косівського району до Української держави, а зеленого кольору, як одного зі складових кольорів герба району.

Порядок використання герба та прапора Косівського району.

Герб та прапор Косівського району є офіційними символами органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Косівського району.

Власником герба та прапора є Косівська районна рада. Еталонні зображення герба та прапора (графічні та кольорові) зберігаються в районній раді.

Зображення герба і прапора Косівського району здійснюється у вигляді кольорового, чорно-білого, графічного (а герба- й об”ємного) зображення довільного розміру (але з дотриманням пропорцій) у довільній техніці виконання та з різноманітних матеріалів.

Зображення герба Косівського району може встановлюватися та використовуватися:

 • у залі засідань районної ради;
 • у службових кабінетах голови районної ради та голови районної державної адміністрації;
 • на службових посвідченнях, бланках, штампах та печатках (для використання на нагородних  грамотах, вітальних листах, церемоніальній неофіційній кореспонденції) представницьких і виконавчих органів;
 • на офіційних виданнях районної ради та районної державної адміністрації;
 • на центральних магістралях при в”їзді на територію Косівського району;
 • на штандарті (хоругві) голови районної ради.

Прапор Косівського району вивішується на будинку або піднімається на щоглі перед будинком Косівської районної ради. Його можна вивішувати на будівлях органів місцевого самоврядування Косівського району. Інші установи, організації, підприємства, об”єднання громадян, фірми тощо можуть піднімати прапор Косівського району у таких випадках:

 • у дні державних та місцевих свят;
 • під час проведення урочистих церемоній та урочистих заходів.

При одночасному піднятті чи вивішуванні Державного прапора України та прапора Косівського району останній не повинен перевищувати за розмірами Державний прапор і розміщується справа від нього (з боку глядача).

При одночасному піднятті чи вивішуванні прапора Косівського району та прапора установи, організації, підприємства, фірми тощо останній не повинен перевищувати за розмірами прапор району й розміщується справа від нього (з боку глядача).

Зображення герба і прапора Косівського району можуть використовуватися:

 • як елемент святкового оформлення населених пунктів району;
 • на почесних грамотах, вітальних листах, пам”ятних адресах, важливих документах, дипломах районних творчих премій, районних відзнак престижу у різних сферах;
 • під час проведення районними організаціями регіональних, господарських,
 • політичних, культурних, спортивних та інших заходів;
 • офіційними делегаціями Косівського району в загальноукраїнських,
 • міжнародних заходах у сфері політики, бізнесу, культури і спорту.

Юридичні та фізичні особи мають право використовувати тільки затверджені зображення герба і прапора Косівського району, а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) – тільки з дозволу Косівської районної ради на підставі затвердженої з нею угоди. При цьому розмір збору за право використання місцевих символів становить 0,1 % вартості виробленої продукції, виконаних робіт, наданих послуг з використанням місцевої символіки, а для громадян, що займаються підприємницькою діяльністю, – п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Платники збору несуть відповідальність за правильність і своєчасність сплати збору відповідно до чинного законодавства. Контроль за повнотою та своєчасністю збору здійснює Державна податкова інспекція у Косівському районі.

Дія цього пункту не поширюється на культурно-просвітні та навчальні заклади, підрозділи Збройних сил України, юридичні і фізичні особи, які використовують зображення герба та прапора Косівського району з метою національно-патріотичного виховання молоді і формування національної свідомості громадян.

Кошти від збору за право використання офіційних символів Косівського району надходять до районного бюджету.

Дозвіл на використання зображення офіційних символів Косівського району передбачає моральну відповідальність користувача за якість товару, на якому вони фігурують. У разі втрати популярності товару в разі погіршення якості, власник знаку (районна рада) має право розірвати угоду з товаровиробником.
Виключне право на використання герба та прапора належить Косівській районній раді.

Не дозволяється використання герба та прапора без спеціальної згоди Косівської районної ради у випадках, передбачених цим Положенням.

Керуючий справами виконавчого апарату районної ради Роксолана Барчук

Автор проекту художник Андрейканіч А. І.

One Reply to “Рішення про герб і прапор Косівського району”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *