Привітання голови районної ради з нагоди 15-ї річниці Конституції України

Шановні краяни!

Незалежна Українська держава вже п’ятнадцять років живе за своєю Конституцією. За історичними мірками наш Основний Закон – зовсім молодий документ. Але корені його глибокі, як глибокими є корені української нації. Серед них – «Руська правда» Ярослава Мудрого і старовинні міські статути.

Століттями кращі уми України думали про державні механізми і про гарантії прав і вольностей українського народу. Слово гетьманських універсалів, так само як і шабля запорозького війська будувало славну українську козацьку державу. Велична і трагічна вершина її – перша в Європі Конституція, написана Пилипом Орликом, і його гетьманська присяга на ній.

Прийняття Конституції України – це продовження багатовікової традиції. Це був акт вияву вищої волі українського народу, фундаментальне закріплення його історичного вибору, його волі жити в суверенній, соборній, демократичній, соціальній, правовій державі. Основний Закон став правовою гарантією незалежності України.

Вперше в українській історії людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнані найвищою цінністю. Вперше визначені державні механізми, що мають їх гарантувати.

Тож щиро зичу вам, шановні жителі та гості Косівщини, у ці святкові дні натхнення й удачі, успіхів у впровадженні в життя конституційних засад, здійснення усіх планів та нових професійних здобутків на благо рідного краю та заради реалізації принципів Основного Закону нашої Вітчизни – народовладдя, демократії та законності!

З повагою
Голова районної ради                                Андрій Клуб

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *