Фестиваль народного одягу «Лудинє-фест»

7 липня 2011 року у місті Косові відбудеться перший на Гуцульщині фестиваль автентичного та сучасного одягу із фольклорними елементами «Лудинє-фест-2011», приурочений Дню міста.

За словами його організаторів – ініціативної групи жителів Косова, які вболівають за збереження та відродження самобутніх гуцульських традицій, та викладачів Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ – цей захід покликаний продемонструвати розмаїття народного строю в селах Гуцульщини, багатогранні вміння майстрів народної творчості, які працюють у цій царині, привернути увагу молоді до автентичного одягу, вкотре довести туристам та гостям краю, що Косів – найбільший центр прикладного мистецтва в Карпатах.

У рамках фестивалю заплановані покази давнього одягу представниками гуцульських сіл, колекції одягу подружжя Струтинських, молодіжне дефіле одягу з фольклорними елементами, конкурс на кращий одяг в номінаціях «Газда і газдиня», «Легінь і дівка», «Князь і княгиня», «Гуцульська дітвора».

Крім того, гості дійства, яке повинно відбутись на центральній площі міста, матимуть нагоду спробувати традиційних гуцульських страв, розучити гуцульські танці під супровід троїстих музик, взяти участь в гуцульських забавах. А ті, хто прийдуть на «Лудинє-фест» в оригінальному чи давньому народному вбранні зможуть взяти участь у конкурсній програмі для гостей.

Орієнтовна (попередня) програма фестивалю:

Протягом цілого дня 7 липня працюватиме містечко майстрів (центральна площа м.Косова)

– 14.00 год. початок святкувань, урочисте відкриття фестивалю, вітальне слово міського голови м.Косова – 14.00 год.

“Ой заграй ми музиканте” – програма виступів фольклорних колективів районного відділу культури.

Програма показів:

  • показ ретро-колекції міського одягу
  • показ колекції давнього одягу родини Струтинських
  • показ колекції одягу відділу ткацтва та дизайну одягу Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Льівської академії мистецтв
  • майстер-клас гуцульських головних уборів
  • показ одягу представниками різних сіл Косівського району
  • показ приватних колекцій сучасних майстрів народного одягу (Олена Прокоп’юк)

Конкурси, розваги.

19.00 год Етно-вечірка – частування та виступи за участю капелли Р. Кумлика “Черемош” (Верховина),буде багато гарної музики а також розучування гуцульських танців (за запрошеннями, місце проведення -ресторан “Водограй”, вул. Ів. Франка)

19.00 Рок-концерт за участю молодих виконавців “Лангольєри” та Ас_Тар, а також легендарного гурту “ГУЦУЛИ” (Косів) (місце проведення – літній концертний майданчик коло Народного дому)

Інформаційні партнери – районна газета «Гуцульський край», інформаційний веб-портал Косова та Косівщини, обласне радіо, обласне телебачення «Галичина».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *